Montaż - kratki trawnikowe - parkingowe

DBAJ O NASZE ŚRODOWISKO - POZWÓL WODZIE WRÓCIĆ W GŁĄB ZIEMI !

kratka trawnikowa znacznik trawnikowy Kobrzeże trawnikowe kotwy do obrzeży

Montaż kratek



Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób montażu kratek parkingowych. Stosowanie sie do tych zasad , zapobiegnie w przyszłości odkształcanie sie terenu, tworzenie kolein i kałuż co spowoduje ,że będziecie się Państo wiele lat cieszyc z tej iwestycji.

INSTRUKCJA STOSOWANIA I MONTAŻU KRATEK TRAWNIKOWYCH DROGOWYCH, GEOKRATY

1. Zdjąć wierzchnią warstwę podłoża. Przygotować warstwę podkładu z dobrze zagęszczonej mieszanki/żwiru. W zależności od rodzaju terenu i rodzaju obciążeń, które będą oddziaływać na kratkę trawnikową producenta STELLA GREEN, dla stref przeznaczonych do ruchu pojazdów należy przygotować warstwę o grubości do 30 cm, zaś dla ruchu pieszego warstwę o grubości 15 cm. Następnie należy rozłożyć na niej geowłókninę 400g/m2.

2. Wysypać warstwę wyrównującą o grubości 5-7 cm o właściwościach granulometrycznych, gdzie należy użyć pospółki o ziarenkach 1-7 mm. Warstwę wyściółki dokładnie ubić (zagęścić) i wyrównać podłoże. Czynność ubijania, wyrównywania nie powinna nigdy odbywać się w temp. niższej niż 2°C.

3. Po zakończeniu przygotowania warstwy nośnej można rozpocząć układanie. Kratki trawnikowe i drogowe producenta STELLA GREEN zostały wyposażone w specjalne haczyki męskie/żeńskie, które sczepiają ze sobą osobne elementy siatki. Należy zwrócić szczególną uwagę na krawędzie, gdzie siatki powinny być przytrzymywane krawężnikami niczym normalne płyty chodnikowe, zostawiając 5 cm przestrzeni pomiędzy ostatnim układanym rzędem a krawężnikiem w celu ewentualnych przesunięć. Produkty mogą być cięte piłą łańcuchową i umieszczane na zewnątrz rur i studzienek. W przypadku układania wyrobów na nasypach lub poboczach dróg, należy zwrócić szczególną uwagę na strukturę instalacji, która w fazie układania kratek i nawierzchni będzie składać się ze stabilnych materiałów drenażowych. W przypadku stromych zboczy użyć kotew gruntowych. Wypełnieniem może być: trawa, kruszywo.

4. Warstwę wypełniającą rozsypać na całej powierzchni maksymalnie 1 cm ponad poziom modułów. Aby osiągnąć optymalny wzrost traw, komórki siatek powinny być wypełnione mieszaniną 40% piasku, 30% torfu, 30% gliny. Aby zapewnić szybki i trwały rozwój murawy, zaleca się korzystanie z trawników bardziej odpornych na suszę. Przed zasadzeniem należy dokładnie nawodnić nawierzchnię poprzez zraszanie. Po zakończeniu etapu umieszczania sadzonek należy często je nawozić i nawadniać aż do całkowitego uformowania się murawy. Przy odpowiedniej wilgotności grunt wypełniający komórki obniży się o około 1-1,5 cm pozostawiając trawnikowi przestrzeń na wzrost eliminując jednocześnie ryzyko jego uszkodzenia poprzez pieszych lub pojazdy.





Materiały budowlane oferowane przez BUD-NET

KRUSZYWA DROGOWE

ODWODNIENIA LINIOWE

KRATKI TRAWNIKOWE

STOJAKI ROWEROWE

STALOWE ŁAWKI PARKOWE

ŁAWKI BETONOWE

KOSZE BETONOWE NA ŚMIECI

KOSZE PARKOWE - MIEJSKIE

SŁUPKI BETONOWE

DONICE BETONOWE

CEGŁA PEŁNA I DZIURAWKA

PARKIET PODŁOGOWY

KOSTKA GRANITOWA

KRAWĘŻNIKI GRANITOWE - PŁYTY

KOSTKA BRUKOWA

ZBIORNIKI BETONOWE

BUD-NET - Warszawa, Tel: 22 490-36-35, Mobile: 606-92-55-66, E-mail: biuro@bud-net.pl